• Kategorie
  • Parametry
  • Rowerki Biegowe

Rowerek biegowy jest specjalnym rodzajem roweru, który jest pozbawiony pedałów. Jazda na rowerku biegowym dla dzieci polega na odpychaniu się od podłoża nogami. Takie rowerki przeznaczone są dla dzieci w wieku 2-5 lat.

Rowerki biegowe mogą być doskonałym przygotowaniem do jazdy na prawdziwym rowerze z dużymi kołami, podczas której kluczowe znaczenie ma koordynacja ruchowa. Bawiąc się na rowerku biegowym dziecko ma doskonałą okazję nauczyć się utrzymywania równowagi i zachowywania prawidłowej postawy ciała w trakcie jazdy, które to umiejętności przydadzą mu się w chwili przesiadki na tradycyjny rower napędzany pedałami.

Rowerek biegowy dla 2-latka wyposażony jest w wygodne siodełko oraz kierownicę, dzięki którym jazda jest bardzo komfortowa i w pełni bezpieczna. Wsiadając na taki pojazd maluch najpierw porusza nogami tak samo jak przy chodzeniu, a w miarę nabierania wprawy zaczyna unosić nóżki i odpychać się od podłoża, nabierając coraz większej prędkości. Rowerki biegowe dla dzieci oparte są na bardzo prostej konstrukcji, a ich obsługa jest w pełni intuicyjna, dzięki czemu dziecko bardzo szybko uczy się jak należy z nich korzystać.